Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

+3
Kitty
Ghanda
stea movulie 33
7 participanți

 :: Diverse :: Filme

In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de stea movulie 33 Lun 28 Sept 2009, 09:51

ati vazut vreun film vara aceasta? eu da, o gramada.preferatele mele sunt: -hannah montana the movie :ras: , -twilight :b-): , -hotel for dogs :O:-): ,
-cat dureaza o casnicie,
-narnia.
stea movulie 33
stea movulie 33
Starter
Starter

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 26
Localizare : lumea nemuririi

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Ghanda Lun 28 Sept 2009, 18:22

o mica intrebare: narnia care? s-=au facut doua filme din seria de 7 carti (tot cartile-s mai bune)
cat despre twilight, filmul...hm...l-am vazut si eu..e un film bun. atata timp cat nimeni nu zice ca-i facut dupa carte! daca era facut dupa carte:
• edward era saten si cu breton. robert (nu-)i pot spune lui robest edward! robert e un actor brunet. edward e un vampir minunat, suberb, extraordinar de frumos si saten, pe deasupra.) e brunet si cu paru-n sus.
• laurent nu era negru. nu-s rasdista, dar in carte scrie clar "piele alba, ca marmura (...) piele palida" etc
si multe alte erori de regie/scenariu bla-bla

Ghanda
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 228
Data de inscriere : 11/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de stea movulie 33 Mar 29 Sept 2009, 09:16

ai foarte mare dreptate filmul nu a fost facut dupa carte. da-mi voie sa corectez.actiunea mi-a placut foarte mult.in film vampirii trebuiau sa fie albi ca "marmura" in schimb ei au fost machiati usor cu putina nuanta alba.daca te uiti mai atent la film vei vedea ca intr-una dintre scene ea este mai alba ca el.cat despre laurent nu este cum il descria autoarea ,dar spre deosebire de cea care o interpreteaza pe rosalie chiar stie sa joace.iti multumesc pentru critici.de abia astept sa mai vorbesc cu tine :Wink:
stea movulie 33
stea movulie 33
Starter
Starter

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 26
Localizare : lumea nemuririi

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Ghanda Mar 29 Sept 2009, 18:25

nu ma leg de actori, au jucat si ei ce li s-a dat...nu stiu cat puteau impoviza pe margini...dar oricum, cartea e de geniu:X filmul a lasat mult de dorit. adica au luat nume de personaje, replici si locuri din carte, le-au amestecat bine si a iesit o varza. cel mai mult m-a scos din sarite replica bellei (care nu e in carte...nici n-ar avea ce sa caute, e penibila:| adica, fraza e minunata, dar chiar nu-si are locul in film)
deci, derularea e urmatoarea:
ea sufera ingrozitor din cauza veninului lui james, edward ii suge rana, reuseste sa se desprinda, dar ultima scena e cu ea in durere. dupa care se face ecranul negru. si se aude vocea bellei "death is peaceful, easy, life is harder"
pai bine ma, tu mori acolo in chinuri si "moartea e usoara"?!?!?! cat de prost sa fi sa ti se para ok sa lasi chestia asta in film. si cica viata e grea, cand tu esti cu iubirea vietii tale?!?!
stupid!

anyway, desi filmul mi s-a parut un rateu, am sa mertg si la 'new moon". nu ma stept sa fie un fim mai bun. vreau doar sa pot sa-i contrazic cu argumente pe toti care zic ca filmul e mai bun decat cartea

Ghanda
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 228
Data de inscriere : 11/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de stea movulie 33 Mar 29 Sept 2009, 19:06

ai mare dreptate.la new moon o sa fie tot acelsi regizor deci sunt sanse si mai mici sa iasa exact ca in carte.nu am zis ca filmul este mai bun decat cartea. din contra filmul nu are nici 50 la suta din adevarurile cartii.au scos o gramada de scene " de calitat" si au bagat niste cadre ieftine si niste actori care lasa de dorit. mersi de critica.by the way nu imi place robert patiinson. mi-a pus sora-ta sa iti spun asta
stea movulie 33
stea movulie 33
Starter
Starter

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 26
Localizare : lumea nemuririi

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Ghanda Mar 29 Sept 2009, 19:12

:ras: din partea mea, poate sa-ti placa sau nu. nu am nimic cu oamenii carora le place. si mie imi place..adica, nu e urat, doar ca a fost distribui prost in rolul asta.....poteau sa-l pun adrept james sau laurent....si regizorii puteau sa mearga pe zac effron pentru edward (nu ca zac e leit edward, doar ca e mai potrivit fizic pentru rolul asta....) ma rog:-??

alt film absolut genial care o sa fie in curand pe hallmark: "ruj rosu pentru zile negre". filmul e absolut superb.....te imresioneaza pana la lacrimi :-<:
minunat film:X

Ghanda
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 228
Data de inscriere : 11/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Kitty Dum 04 Oct 2009, 22:04

pai inafara de amurg am mai vazut o multime de filme
de asemene printre ele este "contact". este minunat filmul. si sfarsitul este foarte tare. nimeni nu o crede si ea nu stie ca exista o dovada ca exista extraterestri care sa o sustina. vara asta a fost a nu stiu cata oara cand l-am vazut ( a2-a sau a3-a)
si despre amurg... mi-a placut cand a luat-o pe bela si a plimbat-o printre copaci
Kitty
Kitty
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 349
Data de inscriere : 12/08/2009
Varsta : 26
Localizare : in spatele tau

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Moira Vin 23 Apr 2010, 23:15

Si de astea am vazut multe in ultimul timp dar preferatele mele sunt Contele de Monte Cristo si "From hell" imi plac filmele de epoca dar nu toate mia bine zis imi plac toate filmele ce contin crime si chestii de genul dar imi plac si comediile un exemplu bun ar fi " Miss March" sau "13 going 30 " in caz ca nu aveti ce face si vreti sa radeti de nu mai puteti va puteti uita la ele Very Happy
Moira
Moira
RPG Lover
RPG Lover

Numarul mesajelor : 104
Data de inscriere : 23/04/2010
Varsta : 27
Localizare : In your face

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Andruska Dum 06 Iun 2010, 12:35

Ok deci my very first favourite is Secret of Andes (film pe care cineva anume a uitat sa il vada si cand am sunat avea telefonu la mama naibii prin geanta) Asa imi mai plac filmele Home Alone si Enought (Destul) si chiar ca-i destul Smile
Andruska
Andruska
Admin
Admin

My Name : Andra.
Numarul mesajelor : 186
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 31
Localizare : Targu-Jiu

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Moira Dum 06 Iun 2010, 12:50

Eu IUBESC "Piratii din Caraibe" abia astept filmul 4 si inafara de asta Jonny Depp e super super super sweet&cute , iar in rest am vazut filme horror cum ar fi "Final Destination 4 " - nu va recomand sa va uitati daca nu aveti nervi de otel si un stomac tare
Moira
Moira
RPG Lover
RPG Lover

Numarul mesajelor : 104
Data de inscriere : 23/04/2010
Varsta : 27
Localizare : In your face

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Kitty Dum 06 Iun 2010, 16:02

eu vreau sa merg la the prince of persia. imi place ideea. in rest m-am mai uitat la tv la multe filme (in general pe Pro Tv)
Kitty
Kitty
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 349
Data de inscriere : 12/08/2009
Varsta : 26
Localizare : in spatele tau

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Moira Dum 06 Iun 2010, 19:28

Prince Of Persia merita vazut , eu lam vazut deja poti sa te uiti la el si online asta e un avantaj al faptului ca pirateria pe internet in romania este crescuta.
Moira
Moira
RPG Lover
RPG Lover

Numarul mesajelor : 104
Data de inscriere : 23/04/2010
Varsta : 27
Localizare : In your face

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Kitty Dum 06 Iun 2010, 19:31

da, as putea. dar nu cred ca o voi face. 1 nu stiu unde sa caut
2 e mult mai dragut sa-l vezi la cinema
3 ecranu calculatorului nu e la fel de mare ca cel de la cinema.
si tot asa
si ce filme mai meita vazute din punctu vostru de vedere?
Kitty
Kitty
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 349
Data de inscriere : 12/08/2009
Varsta : 26
Localizare : in spatele tau

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Andruska Lun 07 Iun 2010, 14:26

Mda am uitat de Pieratii din caraibe (m-a contaminat Ada) si ce mai recomand eu ar fi seria Taxi (sunt 4 filme). Sunt cu masini, adevarat, dar razi de mori, eu una am ras cu lacrimi.
Andruska
Andruska
Admin
Admin

My Name : Andra.
Numarul mesajelor : 186
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 31
Localizare : Targu-Jiu

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de The Dude Mar 26 Apr 2011, 14:22

Ultimile trei filme care le-am vazut ( unele dintre ele revazut) sunt :
1. Sucker punch
2. Kick Ass
3. Shogun (1980 - varianta)
The Dude
The Dude
Newbie
Newbie

My Name : Bogdan
Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Ada Mier 27 Apr 2011, 13:50

In ultimul tiiiimp:
- The tourist
- Rango
- Hachiko
- HP7
- Season of the witch
- Despicable me
- Inception

Seriale:
- House MD (Sunt la zi cu el)
- Grey's Anatomy (la fel)
- Vampire diaries (idem)
- Fringe (la fel)
- Flash Forward (l-am terminat)
Ada
Ada
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 11/08/2009
Varsta : 29

Sus In jos

ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale? Empty Re: ce filme ai vazut vara aceasta si care suntpreferatele tale?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 :: Diverse :: Filme

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum