Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Personajele mele

In jos

Personajele mele Empty Personajele mele

Mesaj Scris de Andruska Mar 26 Apr 2011, 12:51

Aiko Isamu

Nume si Prenume: Aiko Isamu
Varsta: 19 ani
Natie: om (miko aka preoteasa)
Descriere: Este o tanara de inaltime medie, satena cu ochi oscilanti intre caprui si negru. Este slaba, cu un ten foarte palid.
Alte informatii: Aiko este o tanara japoneza care la varsta de 14 ani si-a pierdut mama intr-un accident de masina, fiind in coma aproape un an, revenindu-si in mod miraculos. Desi medicii nu-si pot explica ce s-a intamplat cu ea de a "murit" si a "inviat", astfel considerand-o un copil minune. Vazand acest lucru ca pe o a doua sansa, Aiko acum profita din plin de viata, neratand nimic, incercand totusi sa-si dea seama ce se intampla cu ea, caci de cand s-a trezit de pe patul spitalului aceasta a inceput sa aiba diverse intamplari. Totul a inceput intr-o zi cand era la scoala la biologie si colega ei de banca a fost ranita la ora de sport. Fiind eleva de serviciu aceasta a ingrijit-o pentru a putea sa fie transoportata la infirmerie, insa rana acesteia s-a vindecat. Iar mai nou, poate vede lumini diferite in jurul oamenilor si cel mai ciudat este faptul ca desi nu vrea sa recunoasca, poate face chestii interesante cu plantele.
De curand tanara a gasit o carte in vechea biblioteca a orasului in care afla ca nu e singura persoana care poate face minuni si ca ea este defapt o Miko de Pamant (Preoteasa) rolul ei fiind sa ajute lumea si sa impiedice ca faliile ce leaga lumea viilor de a mortilor sa se deschida. Cautand din ce in ce mai multe detalii despre acest lucru, intr-o zi a gasit in biblioteca tatalui sau o carte de piele ce nu va fi deschisa decat de cel care vrea sa o deschida, iar ea chiar isi doreste sa o citeasca pentru a invata sa-si controleze puterile.
Andruska
Andruska
Admin
Admin

My Name : Andra.
Numarul mesajelor : 186
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 31
Localizare : Targu-Jiu

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum